Hanza Kaunas 2011

IMG0667.JPG DSC0188.jpg IMG0602.JPG IMG0591.JPG DSC0167.jpg DSC0143.jpg IMG0424.jpg 7538bd.jpg
Visa fotomedžiaga

Globėjai

Renginį globoja
Lietuvos Respublikos Prezidentė
Dalia Grybauskaitė

Tarptautinės Hanzos dienų atidaryme šėlo ir krepšininkai, ir gerbėjai

Ketvirtadienio vakarą prie Kauno pilies iškilmingai atidarytos 31 - osios Tarptautinės Hanzos dienos. Šventės pradžioje kauniečius ir miesto svečius pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

"Ką tik laimėjo "Žalgiris". Tai - labai svarbi pergalė. Ji ypač svarbi, kaip paskutinis žaidimas jūsų simbolinėje halėje. Kauno halė pastatyta 1939 metais, ji - pirmoji halė Europoje, skirta specialiai krepšiniui. Ją teks uždaryti, bet nepanaikinti. Turime galvoti, kaip ją panaudoti - galbūt ji gali tapti muziejumi",- Prezidentės žodžius ovacijomis pasitiko kauniečiai.

Pasak Prezidentės, Kaunas - žymus ne tik krepšiniu, bet ir kaip Hanzos miestas. "Didžiuojuosi, kad būtent Kaunas priėmė 85 miestų delegacijas.Kaunas visada buvo vienas iš svarbiausių Lietuvos miestų. Svarbus mūsų istorijai ir ateičiai", - sakė Prezidentė. Ji svečius pasveikino anglų kalba.

Hanzos dienos atidarymas tapo savotiška padėkos ir pergalės švente. Prie pilies pasirodę "Žalgirio" krepšininkai sirgaliams sukėlė euforiją - netilo gerbėjų šūksniai, padėkos bei džiaugsmo riksmai, kartu buvo traukiamos dainos. "Ant kalno mūrus" dainavo ne tik žaliai baltomis vėliavomis nešini kauniečiai, bet ir patys krepšininkai. Stiprus lietus nesugadino džiugios nuotaikos, tačiau privertė ieškotis pastogės.

 

Hanzos sąjunga

Kaunui yra leista organizuoti 2011 metų visos Hanza miestų sąjungos tarptautinę šventę. Jos metu tikimės sulaukti nuo penkių iki septynių tūkstančių svečių!

www.hanse.org/de

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas