Hanza Kaunas 2011

DSC0143.jpg DSC0167.jpg DSC0156.jpg 721073.jpg
Visa fotomedžiaga

Globėjai

Renginį globoja
Lietuvos Respublikos Prezidentė
Dalia Grybauskaitė

Hanzos dienų akcentai - naktinis ugnies šou ir oro balionų fiesta

Ketvirtadienį Kaune prasideda tarptautinės Hanzos dienos. Šventės režisierius Andrius Žiurauskas tikina, kad šventėje nebus liūdna nei vaikams, nei suaugusiems. Visi šventės renginiai - nemokami.

- Šventės programoje – daug renginių.  Kurie bus įdomiausi?

- Reikėtų apsispręsti, nes tie renginiai, skirti  labai įvairiems skoniams. Jeigu, pavyzdžiui, man labai įdomus yra džiazo koncertas, į kurį atvyksta Grammy laureatas, tai kitam yra įdomiau žiūrėti riterių turnyrą. Didžiulės minios susirinks naktiniame ugnies šou ir naktinėje oro balionų šokio fiestoje. Manau, kad ne mažesnes minias surinks Corvus Corax koncertai.

-   Ar bus kokių nors renginių vaikams?

-  Žinoma, viena iš scenų skirta tik vaikams, Valančiaus gatvėje. Mes specialiai neleidome jokių lunaparkų. Valančiau gatvėje, kuri bus ir gėlių gatvė, įrengėme senovinę vaikų žaidimų aikštelę. Visi žaislai, karuselės, visos laipynės ir supynės bus medinės. Vaikai galės netgi žaisti smėlio dėžėje. Ir dar padarėme vieną milžinišką medinį laivą - apie 6 m pločio, apie 2,5 m aukščio, ir tame laive bus galima suptis hamakuose ir fotografuotis. Specialiai apmokyti savanoriai žais su vaikais nuo 12 val. iki 20 val.

-  Girdėjau, kad bus galima spalvinti aitvarus. Ar tai tiesa? Kur ir kada reikia ateiti?

- Tiesa, aitvarų bus apie tūkstantį. Vaikai gali ateiti sekmadienį, prie Santakos scenos. Regis, kad 12 val. Žiūrėkite programoje. 

- Kiek į Kauną atvyks užsienio delegacijų?

- Oficialios delegacijos - 86. Bet Herfordo ir Rostoko miestai pristatys ir savo apskrities miestus. Taip pat į Kauną atvyksta Kauno miestai partneriai pasveikinti Kauno miestą su gimtadieniu. Todėl kaip ir reklamoje skelbiama - 100 miestų - tai jų bus daugiau.

-   Kuo šių metų šventė skirsis nuo ankstesnių?

-  Šita šventė visiškai kitokia. Viduramžiai užims vos vieną dešimtąją visos programos. Tiktai vieną ir vienintelį kartą Kaune vyksta tarptautinės, o ne vietinės Hanzos dienos, ir į Kauną be viduramžių, be kiaulių lenktynių, be nusikaltėlio linčiavimo, kuriuos taip pamėgo kauniečiai, atvyks svečiai iš miesto, kurie atsiveš savo atlikėjus, kurie neturi nieko bendra su viduramžiais. Ir mes šiems svečiams pristatome Kauną kaip festivalių miestą, pristatome jiems Kauno džiazus, Kauno operetes, kitus muzikos festivalius ir dar daugiau kaip 100 renginių, o viduramžiai liks tik vienas iš malonių akcentų.

-  Senamiestyje bus uždarytas eismas. Kaip senamiesčio gyventojai galės patekti į savo namus? Ar bus galima jiems įvažiuoti automobiliais?

- Mes labai norime draugiškai paprašyti senamiesčio gyventojų būti pakantiems šį savaitgalį. Su šypsena galiu pasakyti, kad šio savaitgalio triukšmas ir nepatogumai yra savotiškas brangus mokestis už gyvenimą prestižiniame rajone. Labai būsiu dėkingas, jei sugebėsime šventę suorganizuoti draugiškai. Žinoma, STOP ženklų bus labai daug. Bet gyventojai yra gyventojai ir mes stengsimės daryti viską, kad jie pasiektų namus - tegul Senamiesčio gyventojas planuoja savo dieną iš anksto, nes be spūsčių ir tam tikro vėlavimo išvykti iš senamiesčio arba patekti į jį tikrai nepavyks.

- Kur palikti automobilį, atvykus į šventę?

- Palikti ją, deja, namie arba Jonavos ir Marvelės gatvėse. Jonavos gatve važinės specialus autobusas, kuris jus nuveš ir parveš iš ir į šventę. Kauno miesto svetainėje www.kaunas.lt  yra specialus skyrius Transportas. Jame yra nuoroda "Miesto transportas"  Hanzos dienų metu. Šioje nuorodoje jūs rasite visą informaciją apie prailgintą Kauno viešojo transporto grafiką ir specialiai suorganizuotu transportu.

 

Hanzos sąjunga

Kaunui yra leista organizuoti 2011 metų visos Hanza miestų sąjungos tarptautinę šventę. Jos metu tikimės sulaukti nuo penkių iki septynių tūkstančių svečių!

www.hanse.org/de

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas