Hanza Kaunas 2011

IMG0667.JPG DSC0188.jpg IMG0602.JPG IMG0591.JPG DSC0167.jpg DSC0143.jpg IMG0424.jpg 7538bd.jpg
Visa fotomedžiaga

Globėjai

Renginį globoja
Lietuvos Respublikos Prezidentė
Dalia Grybauskaitė

Hanzos dienos uždarytos

Hanzos dienos uždarytos

Praūžė didžiausia šventė Kauno istorijoje. Preliminariai skaičiuojama, kad tarptautinės Hanzos dienos pritraukė apie 750 tūkst. žmonių. Organizatoriai šypsosi: praėjo geriau, nei tikėtasi.

Sugrįš dėl to, ko nepamatė?

„Naujoji Hanzos sąjunga labai patenkinta šiuo renginiu. 31-osios Hanzos dienos atmintyje išliks labai ilgai", - renginį liaupsino šios organizacijos prezidentas Berndas Saxe.

Nemažai delegacijų atstovų kasmet važiuoja vis į kitą Hanzos miestą, tačiau tokios srauto dalyvių jie prisipažino dar nematę. Svečiai gyrė kauniečius už svetingumą bei renginių įvairovę.

Tiesa, užliūliuoti šventinio sūkurio, delegacijų atstovai taip ir nespėję pamatyti paties miesto - architektūros ar muziejų. Nė vienas kalbintas svečias nepaminėjo nei apleistų pastatų, nei duobėtų gatvių, nei šiukšlių. Kai kurie teigė rimtai pagalvosią - galbūt atvyks į Lietuvą kaip turistai, kad iš arčiau pamatytų šalį.

Kalbinti miesto svečiai teigė neturį jokių priekaištų nei organizatoriams, nei miestiečiams, atkreipė dėmesį į lietuviško maisto kokybę ir prieinamas kainas, padavėjų paslaugumą. Ne visi svečiai iš Vokietijos kalba angliškai, tačiau susikalbėti su lietuviais jiems nekilo sunkumų.

Kiek žmonių apsilankė per keturias dienas - suskaičiuoti neįmanoma. Tačiau Naujosios Hanzos sąjungos prezidentas B.Saxe buvo tikras, kad planas pritraukti pusę milijono žmonių įveiktas su kaupu. Jo nuomone, šventėje galėjo pabuvoti apie 750 tūkst. žmonių.

„Kiekvienos Hanzos dienos yra skirtingos, jas palyginti sunku. Man didžiausią įspūdį paliko visuomenės susidomėjimas", - kalbėjo B.Saxe. Teisės surengti tarptautines Hanzos dienas Kaunas gali tikėtis ne anksčiau 2033 m., nes iki tol jau numatyta, kokiose miestuose jos vyks. Iškilmingo uždarymo metu Hanzos sąjungos vėliava perduota 2012 m. tarptautinių Hanzos dienų organizatoriui, Vokietijos miestui Liuneburgui.

Pasijuto nustumti į šoną

Švente šiek tiek nusivylę tautodailininkai ir amatininkai, kuriems bendra didelė palapinė buvo įrengta ne renginiais apsuptoje Senamiesčio dalyje, o šiek tiek atokiau, netoli pilies esančioje autobusų sustojimo aikštelėje.

„Norėtųsi girdėti muzikantus, matyti persirengėlius, būti šventės sūkuryje. O dabar matome automobilius, net balionėlis prie palapinės neprikabintas. Tai tarsi eilinis turgus", - apgailestavo mediniais žaislais prekiavus Baiba Paljeja iš Latvijos. Uždirbtą pelną ji pademonstravo ranka - parodė kelių milimetrų pločio plyšelį tarp nykščio ir smiliaus. Dėl ne itin sėkmingos prekybos ji kaltino ir ekonominę krizę, esą žmonės neturi pinigų.

Miesto meras Rimantas Mikaitis tikino, kad sekmadienio rytą lankėsi tautodailininkų palapinėje, bet nė vienas prekybininkas nesiskundė pirkėjų stygiumi. Miesto vadovo nuomone, visiems prekybininkams buvo sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos.

„Negalėjo visi būti įkurdinti Rotušės aikštėje, stengėmės išnaudoti visas erdves", - pastebėjo jis. Naujosios Hanzos sąjungos prezidentas pridūrė, kad kai kurių miestų stendus Rotušės aikštėje teko uždaryti anksčiau laiko, nes nebebuvo ką dalinti - visus informacinius lankstinukus išgraibstė, jie nebeturėjo ką parduoti.

Pasiteisino renginio data

Kaunas - vienintelis Hanzos miestas Lietuvoje. Į tarptautinę šventę atvyko 85 Hanzos miestų delegacijos, daugiausiai - iš Vokietijos.

Senoji Hanzos miestų sąjunga - Hanzos lyga aktyviai veikė XIII- XVI amžiuose. Ji vienijo maždaug 200 Europos miestų. Tai buvo ne tik prekybos organizacija. Hanzos lyga akcentavo miestų savivaldos svarbą, humanizmą, bendruomeniškumą, savitarpio paramą. Šiuos principus perėmė 1980 metais įkurta Naujoji Hanzos sąjunga.

Ši 176 miestus organizacija siekia pritaikyti senąsias Hanzos lygos vertybes ir patirtį, plėtoti socialinę, ekonominę, kultūrinę Europos vienybę. Kasmetinės tarptautinės Hanzos dienos yra rengiamos viename iš Naujosios Hanzos sąjungos miestų.

Kaune iki šiol buvo rengiamos vietinės Hanzos dienos. Miesto meras R.Mikaitis svarstė, kad galbūt reikėtų keisti šios miesto šventės datą - organizuoti ne rugpjūtį, kaip buvo iki šiol, o tada, kai mieste dar yra daug studentų, moksleivių. Mat jauni veidai, mero nuomone, pastarąjį renginį ypač papuošė.

 

Hanzos sąjunga

Kaunui yra leista organizuoti 2011 metų visos Hanza miestų sąjungos tarptautinę šventę. Jos metu tikimės sulaukti nuo penkių iki septynių tūkstančių svečių!

www.hanse.org/de

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas