Hanza Kaunas 2011

IMG0667.JPG DSC0188.jpg IMG0602.JPG IMG0591.JPG DSC0167.jpg DSC0143.jpg IMG0424.jpg 7538bd.jpg
Visa fotomedžiaga

Globėjai

Renginį globoja
Lietuvos Respublikos Prezidentė
Dalia Grybauskaitė

Po Hanzos dienų Kauno verslininkai skaičiuoja pelną

Kauno verslininkai atlaikė keturias dienas trukusias Tarptautines Hanzos dienas. Barų ir kavinių savininkai skaičiuoja pelnus. Kai kurie sako, kad apyvarta šoktelėjusi mažiausiai du kartus.

Pilni buvo ir Kauno viešbučiai. Tik amatininkai teigia, pirkėjų tikėjęsi daugiau, praneša LTV „Panorama".

Savaitgalį rasti laisvą staliuką Kauno senamiesčio baruose ir kavinėse buvo nelengva. Rotušės aikštėje dirbantys verslininkai, nors ir gerokai nuvargę, džiaugiasi - apyvarta, palyginti su įprastu savaitgaliu, pašoko mažiausiai porą kartų.

„Iš tiesų svečių yra daug, mes sulaukėme ypatingai daug vokiečių, net nežinia kodėl. Reikėjo papildomai samdytis ir personalo. Miestas gyvas, mes džiaugiamės. Manau, kad tai puiki injekcija miestui", - sakė „Skliauto" savininkė Daiga Gaižutienė.

„Tiek virtuvėje, tiek salėse dirbame visi. Vakar aš pasiekiau turbūt asmeninį savo rekordą - per valandą atkimšau penkiasdešimt vyno butelių", - tvirtino „Sadutės" savininkė Indra Ramanauskienė.

Senamiestyje prekiavusių amatininkų, kurių, skaičiuojama, buvo daugiau kaip du šimtai, nuotaikos skirtingos.

„Be abejo, tikėjomės, kad daugiau bus pirkėjų. Tokios brangios vietos, šitiek mes parėmėm Kauną, tad tikėjomės bent kažkokios atsiperkančios prekybos. O atsipirks labai simboliškai. Už vietą teko sumokėti 700 litų", - kalbėjo moteris.

„(Išlaidos) atsipirks. Aišku, tikėjomės gal šiek tiek daugiau, bet iš esmės atsipirks. Iš esmės esam pozityviai nusiteikę", - teigė kita mugės prekeivė.

Tiesa, pirkėjai sako litų už rankų darbo gaminius negailintys.

„Mes ir laukiame tokių švenčių, kad kažką nusipirktume. Tam išleidžiame 100-150 litų", - sakė kalbinta moteris.

Šį savaitgalį pilni buvo ir viešbučiai. Skaičiuojama, kad juose gyveno apie tris tūkstančius svečių, dauguma jų kambarius rezervavo dar pavasarį.

„Apgyvendinimo sektorius sugeneravo per parą daugiau kaip pusę milijono, skaičiuojant ekonominės klasės viešbučių kainomis, tačiau, kaip matote, yra daug suvartojama ir kitų produktų, kurie reikalingi turistams aptarnauti, todėl manome, kad į parą yra išleidžiama daugiau kaip keli milijonai", - skaičiavo Kauno turizmo informacijos centro direktorius Sigitas Sidaravičius.

„Kalbant apie naudą miestui, tai pinigėliai plaukia į miestą ir jie niekur neišeis. Tie patys žmonės, atvažiavę iš Liubeko ir pardavęs marcipanų ar saldainių dėžutę, tų pinigų neišsiveš, tie litai liks Lietuvoje", - sakė šventės organizatorius Darius Rumšas.

 

Zigmantas Dargevičius, bendrovės, valdančios viešbutį „Best Western Santaka", generalinis direktorius:

Ypatingo antplūdžio nepajutome, nes pagal sutartį su savivaldybe gana nedidelėmis kainomis suteikėme kambarius svečiams. Kelių kambarių užsakymus prieš pat šventę savivaldybė atšaukė, jie liko tušti. Be abejo, miestui tokių švenčių labai reikia. Visame mieste vyravo labai gera nuotaika. Daug renginių, daug žmonių. Mūsų svečiai buvo labai geranoriški ir gerai nusiteikę, neįnoringi. Visus jų pageidavimus išpildėme ir jie išvažiavo labai patenkinti.

 

Šarūnas Mereckas, viešbučio „Kaunas" direktorius:

Kambariai buvo užsakyti jau seniai, todėl kokio nors ypatingo sujudimo nepajutome - priėmėme tiek, kiek galime priimti. Visi kambariai buvo užpildyti, bet pastaruoju metu viešbutis visada būna pilnas. Nepatekome į šventės zoną, todėl ir restorane žmonės nelaukė eilėse, kad gautų laisvą staliuką, bet lankytojų tikrai sulaukėme daugiau ir tuo džiaugiamės.

 

Ričardas Mačiulaitis, restorano „Medžiotojų užeiga" savininkas:

Sulaukėme tikrai daugiau lankytojų, ir jie buvo kitokie - jautėme ypatingą nuotaiką. Džiaugėmės, kad policija užtikrino tvarką mieste, ir miestiečiai kitaip elgėsi. Lankytojams teko ir eilėse palaukti, gal ir nusiskundimų pasitaikė. Šventei kitokių spalvų suteikė užsienio delegacijos ir turistai. Belieka tik dėkoti organizatoriams už puikų renginį, o miestui, manau, per mokesčius sugrįš atlygis.


Ąžuolas Gaižutis, kavinės „Skliautas" savininkas:

Viskas buvo labai gerai - į šią frazę sutelpa viskas. Ir oras puikus, ir renginių gausa, ir daugybė svečių. Mes negalėjome išsiplėsti daugiau, negu turime vietos, bet jutome, kad lauko palapinės, kur žmonės tenkinosi mažesniais patogumais, nuo mūsų dalį lankytojų nuviliojo. Smagu, kad užsieniečiai ir miestiečiai elgėsi kultūringai, o šventės nesugadino „bambaliniai".


Vytautas Gustas, viešbučio „Daugirdas" bendraturtis:

Mes turėjome aptarnauti delegacijas, todėl vietos buvo rezervuotos dar prieš metus. Netikėtų svečių nebuvo. Restoranuose ir lauko kavinėse lankytojų gūsis buvo dvigubai didesnis, nei įprastai būdavo per miesto šventę - Kauno dienas. Gal tik sekmadienį popiet antplūdis atslūgo. Netrūko ir besivaišinančiųjų, ir norinčiųjų pažiūrėti renginius.

 

Hanzos sąjunga

Kaunui yra leista organizuoti 2011 metų visos Hanza miestų sąjungos tarptautinę šventę. Jos metu tikimės sulaukti nuo penkių iki septynių tūkstančių svečių!

www.hanse.org/de

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas